Podcast Youtube Linkedin

Autorzy

Andrzej Radwan-Wiński to wykładowca akademicki, doradca podatkowy, prawnik. W swojej praktyce reprezentuje przedsiębiorców w sporach z organami podatkowymi w toku kontroli, postępowań oraz postępowań sądowych. Wspiera również krajowych oraz zagranicznych inwestorów w planowaniu podatkowym. Specjalizuje się w transakcjach związanych z nieruchomościami, restrukturyzacjami oraz Estońskim CIT. Aktywnie wspierał wejście na rynek polski jednej z większych sieci sklepów spożywczych, jak również doradzał czołowemu dostawcy artykułów budowlanych w Polsce. Współpracuje jako ekspert z zakresu prawa podatkowego z wydawnictwem Wolters Kluwer SA – największym wydawnictwem i dostawcą treści prawniczych w Polsce.

Doradca podatkowy

Andrzej Radwan-Wiński

Andrzej Radwan-Wiński

Justyna Kuś - specjalizuje się w sprawach gospodarczych łączących w sobie aspekty prawno-podatkowe. Doradza w transakcjach M&A (fuzje i przejęcia) oraz reorganizacjach spółek kapitałowych i osobowych. Posiada duże doświadczenie w reprezentowaniu spraw Klientów przed sądami administracyjnymi, w tym przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Pasjonatka podróży i jazdy na motocyklu. .

Radca prawny

Justyna Kuś

Justyna Kuś

Natalia Jaszczyk-Machyńska - specjalizuje się w obszarze prawa podatkowego, a szczególnie w postępowaniach podatkowych oraz prawie podatkowym VAT. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte w renomowanych kancelariach prawniczych w Poznaniu i Szczecinie oraz w organach podatkowych pełniąc obowiązki kierownika referatu w zakresie postępowań podatkowych w VAT. Jej praktyka obejmuje obsługę klientów w ramach kontroli podatkowych i celno-skarbowych, prowadzenie postępowań podatkowych oraz spraw sądowych, a także udzielanie bieżącego doradztwa podatkowego. Jej umiejętności i wiedza pozwalają skutecznie reprezentować klientów oraz świadczyć kompleksowe usługi doradcze.

Natalia Jaszczyk-Machyńska

Natalia Jaszczyk-Machyńska

Piotr Kościańczuk - ekspert w dziedzinie rachunkowości i prawa podatkowego, specjalizujący się w obszarach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniami podatkowymi. W roli Głównego Księgowego odpowiada za wdrożenie polityki rachunkowości i zasad wycen u Klientów, ze szczególnym uwzględnieniem firm produkcyjnych. Poza pracą zawodową, pasjonuje się żeglowaniem, podróżami oraz słuchaniem muzyki poważnej i jazzu.

Doradca podatkowy

Piotr Kościańczuk

Piotr Kościańczuk

Usługi

Doradztwo podatkowe

Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności prowadzonego biznesu. Doradztwo podatkowe obejmuje zarówno wsparcie w bieżących zagadnieniach i transakcjach, jak i długotrwałej współpracy opartej na głębszym wejściu w sytuację Twojego przedsiębiorstwa. Doradzamy zarówno w podatkach dochodowych (PIT, CIT) jak i podatku od towarów i usług (VAT). Kompleksowo obejmujemy opieką zarówno kwestie optymalizacji podatkowej całego biznesu jak i poszczególnych czynności.

Obsługujemy zarówno przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze jak i spółki. Posiadamy unikalne doświadczenie bazujące na opiece nad największymi przedsiębiorstwami w Polsce jak i freelancerami oraz mikroprzedsiębiorcami. Lata kontaktu z biznesem pokazały nam przekrój problemów z którymi mierzą się podatnicy (od wypłaty wynagrodzeń, po skomplikowane, międzynarodowe transakcje).

Nie boimy się niestandardowych wyzwań i nowych pomysłów. Wierzymy, że jesteśmy w stanie rozgryźć i przedstawić rozwiązanie dla każdej, nawet najtrudniejszej transakcji.

Wszystkie czynności wykonujemy w ramach jednej z największej kancelarii w Polsce i przy wsparciu najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie m.in. w Trójmieście, Warszawie i w Markach.

Kontrola podatkowa

Możliwe, że będziecie musieli podnieść rękawice i wejść w spór z organami podatkowymi. Kontrolujący mogą sprawdzać wasze trupy w szafie albo szukać dziury w całym bieżącej działalności. Bez względu na ich cele, spór z organem podatkowym bez pomocy profesjonalnych doradców podatkowych jest śmiertelnym ryzykiem nie tylko dla twojego biznesu, ale również dla majątku.

Urzędy, niezależnie czy mamy do czynienia z prostymi czynnościami sprawdzającymi czy skomplikowaną kontrolą celno-skarbową, mają na celu realizację dochodów budżetowych i skuteczny pobór podatku, a nie dobro podatnika. Urzędnicy znają przepisy, a często nie zawahają się, aby wykorzystać je, a czasem nagiąć przeciwko nam.

W sporze z organem podatkowym warto mieć po swojej stronie profesjonalistów. Wybierając nas, masz pewność, że nie będziemy podpierać się podwykonawcami – zajmiemy się twoim postępowaniem indywidualnie i z zaangażowaniem.

W swoim portfolio prowadzonych spraw mamy zarówno skuteczne zwroty VAT, postępowania sporne o charakterze międzynarodowym, karuzele podatkowe jak i proste czynności sprawdzające drobnych przedsiębiorców.

Restrukturyzacje

Restrukturyzacja to nie tylko niższe podatki. To również bezpieczeństwo prowadzenia przedsiębiorstwa, ochrona majątku, budowanie przyszłości dla pokoleń. Wybór szyty na miarę nie tylko pod względem przychodów i kosztów, ale wygody, zaufania kontrahentów czy nawet czerpania przyjemności z biznesu. Restrukturyzacja to nie tylko zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej, ale system wynagradzania, angażowania członków rodziny i pracowników, a w końcu sukcesji lub sprzedaży biznesu.

Dobieramy strukturę nie tylko do aktualnych trendów i krótkotrwałych korzyści; Chcemy budować i współtworzyć stabilne biznesy, z których będziecie dumni a które, jeżeli chcecie, przetrwają całe lata. Pokażemy możliwości stabilizacji i rozwoju zarówno w kontekście podatków jak i bezpieczeństwa przedsiębiorstwa.

Jeżeli będziecie chcieli zaryzykować, pokażemy wam możliwości zagrania o wyższe stawki.