Podcast Youtube Linkedin

Autorzy

W

ojciech Kliś to doradca podatkowy oraz prawnik. Prawem podatkowym zajmuje się od 2016 r. Współpracował z czołowymi kancelariami podatkowymi wskazywanymi m. in w rankingach Legal 500 oraz doradcami podatkowymi rekomendowanymi w ogólnopolskich rankingach. Wspiera podatników jako pełnomocnik w kontrolach celno-skarbowych, jak również postępowań w zakresie m. in odpowiedzialności członków zarządu, podatku od nieruchomości, wyłudzeń VAT. W jego portfolio znajdują się m. in reprezentacja podatników w kontroli celno-skarbowej dotyczącej wynagrodzeń dyrektorskich w wysokości ponad 9 milionów złotych. Na swoim koncie mam również skuteczne wspieranie podatników w zakresie zwrotów VAT. Prowadzi równie działalność szkoleniową i autorską. Współpracuje jako autor i komentator z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita oraz prawo.pl

A

ndrzej Radwan-Wiński to wykładowca akademicki, doradca podatkowy, prawnik. W swojej praktyce reprezentuje przedsiębiorców w sporach z organami podatkowymi w toku kontroli, postępowań oraz postępowań sądowych. Wspiera również krajowych oraz zagranicznych inwestorów w planowaniu podatkowym. Specjalizuje się w transakcjach związanych z nieruchomościami, restrukturyzacjami oraz Estońskim CIT. Aktywnie wspierał wejście na rynek polski jednej z większych sieci sklepów spożywczych, jak również doradzał czołowemu dostawcy artykułów budowlanych w Polsce. Współpracuje jako ekspert z zakresu prawa podatkowego z wydawnictwem Wolters Kluwer SA – największym wydawnictwem i dostawcą treści prawniczych w Polsce.

Doradca podatkowy

Wojciech Kliś

Doradca podatkowy

Andrzej Radwan-Wiński

Usługi

Doradztwo podatkowe

Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności prowadzonego biznesu. Doradztwo podatkowe obejmuje zarówno wsparcie w bieżących zagadnieniach i transakcjach, jak i długotrwałej współpracy opartej na głębszym wejściu w sytuację Twojego przedsiębiorstwa. Doradzamy zarówno w podatkach dochodowych (PIT, CIT) jak i podatku od towarów i usług (VAT). Kompleksowo obejmujemy opieką zarówno kwestie optymalizacji podatkowej całego biznesu jak i poszczególnych czynności.

Obsługujemy zarówno przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze jak i spółki. Posiadamy unikalne doświadczenie bazujące na opiece nad największymi przedsiębiorstwami w Polsce jak i freelancerami oraz mikroprzedsiębiorcami. Lata kontaktu z biznesem pokazały nam przekrój problemów z którymi mierzą się podatnicy (od wypłaty wynagrodzeń, po skomplikowane, międzynarodowe transakcje).

Nie boimy się niestandardowych wyzwań i nowych pomysłów. Wierzymy, że jesteśmy w stanie rozgryźć i przedstawić rozwiązanie dla każdej, nawet najtrudniejszej transakcji.

Wszystkie czynności wykonujemy w ramach jednej z największej kancelarii w Polsce i przy wsparciu najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie m.in. w Trójmieście, Warszawie i w Markach.

Kontrola podatkowa

Możliwe, że będziecie musieli podnieść rękawice i wejść w spór z organami podatkowymi. Kontrolujący mogą sprawdzać wasze trupy w szafie albo szukać dziury w całym bieżącej działalności. Bez względu na ich cele, spór z organem podatkowym bez pomocy profesjonalnych doradców podatkowych jest śmiertelnym ryzykiem nie tylko dla twojego biznesu, ale również dla majątku.

Urzędy, niezależnie czy mamy do czynienia z prostymi czynnościami sprawdzającymi czy skomplikowaną kontrolą celno-skarbową, mają na celu realizację dochodów budżetowych i skuteczny pobór podatku, a nie dobro podatnika. Urzędnicy znają przepisy, a często nie zawahają się, aby wykorzystać je, a czasem nagiąć przeciwko nam.

W sporze z organem podatkowym warto mieć po swojej stronie profesjonalistów. Wybierając nas, masz pewność, że nie będziemy podpierać się podwykonawcami – zajmiemy się twoim postępowaniem indywidualnie i z zaangażowaniem.

W swoim portfolio prowadzonych spraw mamy zarówno skuteczne zwroty VAT, postępowania sporne o charakterze międzynarodowym, karuzele podatkowe jak i proste czynności sprawdzające drobnych przedsiębiorców.

Restrukturyzacje

Restrukturyzacja to nie tylko niższe podatki. To również bezpieczeństwo prowadzenia przedsiębiorstwa, ochrona majątku, budowanie przyszłości dla pokoleń. Wybór szyty na miarę nie tylko pod względem przychodów i kosztów, ale wygody, zaufania kontrahentów czy nawet czerpania przyjemności z biznesu. Restrukturyzacja to nie tylko zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej, ale system wynagradzania, angażowania członków rodziny i pracowników, a w końcu sukcesji lub sprzedaży biznesu.

Dobieramy strukturę nie tylko do aktualnych trendów i krótkotrwałych korzyści; Chcemy budować i współtworzyć stabilne biznesy, z których będziecie dumni a które, jeżeli chcecie, przetrwają całe lata. Pokażemy możliwości stabilizacji i rozwoju zarówno w kontekście podatków jak i bezpieczeństwa przedsiębiorstwa.

Jeżeli będziecie chcieli zaryzykować, pokażemy wam możliwości zagrania o wyższe stawki.